Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

experymentWycieczka do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to strzał w dziesiątkę. Począwszy od dużego parkingu, kas biletowych i dużej ilości szafek ubraniowych po ekspozycję wszystko dopięte na ostatni guzik. Zwiedzanie trudno nazwać zwiedzaniem to po prostu zabawa, podczas której można się wiele nauczyć.

Urządzeń i atrakcji nie sposób wymienić. Jaśka najbardziej przyciągnął kącik „wodny”, w którym można było budować tamy, puszczać statki i umoczyć się po pachy. Zresztą nie był w tym osamotniony. Wielu maluchów nie można było stamtąd odciągnąć.

Wszelkiego rodzaju pompy, lejki, wiry, które można było samodzielnie przetestować bardzo nam się podobały. Poznawanie stref smakowych na wielkim języku, utrzymywanie piłki na strumieniu powietrza, leżakowanie na łożu fakira to tylko skromny wycinek atrakcji. Niezapomniane wrażenie robi także symulator trzęsienia ziemi. Niezbyt przyjemne odczucie ale warto to przeżyć.

Na zwiedzanie trzeba zarezerwować myślę minimum trzy godziny. My nawet nie zauważyliśmy kiedy nam czas minął. Polecamy! Jedyny mankament- ze względu ogromne przeszklenia -trudno zrobić dobre zdjęcia.

 

 

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s