Wycieczka do jamy ustnej – czyli wszystko o myciu zębów.

Na wycieczkę do jamy ustnej wybiaramy się razem ze zwierzakami z przedszkola Zdrowy Zakątek. Przewodnikiem jest przesympatyczny smok Jordan i jego sepleniący synek Dinuś. Jasiu wie że smoki i dinozaury żyją w jamie ale… żeby ustnej? To był zaskoczony :). Podobnie jak myszka Ociupinka, króliczek Raptuś i świnka Warchlaczek.

szczoteczka 8Mimo zaskoczenia, wszyscy chętnie weszli przez otwarte usta do wnętrza. Smok Jordan opowiedział im o siekaczach, które służą do odrywania kęsów jedzenia, o kłach, dzięki którym łatwiej sobie poradzić z twrdszymi kawałkami i o zębach trzonowych, które rozgniatają pokarm. Jasiu słuchał z zaciekawieniem. Potem Dinuś opowiedział o bakteriach, które powodują że zęby stają się czarne i o broni jaką można użyć przeciwko nim, czyli o szczoteczce i paście do zębów. Ta część przygody najbardziej się Jasiowi spodobała. Postanowił że i on codziennie będzie walczył z bakteriami. Szczególnie że w przesyłce z bajeczką dostał całkiem nową szczoteczkę marki Jordan.

szczoteczka 7

Na zakończenie wizyty w jamie ustnej smok Jordan przygotował dla dzieci kilka gier i zabaw. Labirynty, koloorwanki itp. Cała przygoda zajęła nam prawie dwie godzinki. Zaraz po niej nastąpiła uroczysta inauguracja nowej broni czyli szczoteczki :). I tak przełamaliśmy nudę związaną z myciem zębów, która często zniechęca dzieci do szczotkowania. A jakie Wy macie sposoby? Wasze dzieci chętnie myją zęby?  Znacie markę Jordan? My ją lubimy od lat. Szczoteczki dla dzieci mają wygodne uchwyty, główki dostosowane do wieku a kolor włosia na środku wyznacza dodatkowo odpowiednią ilość pasty. Ja osobiście, ze względu na krwawiące dziąsła, używam Jordan Individual Reach dla dorosłych. To jedyna szczoteczka, która nie rani, bo ma małą, wąską główkę. Szczerze możemy polecić.

szczoteczka 6

szczoteczka 3

szczoteczka 4

szczoteczka 5

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s