Skansen w Sierpcu

Muzeum Wsi Mazowieckiej odwiedziliśmy w długi listopadowy weekend. Mimo, że temperatura była bliska zeru to piękne słonko pozwoliło na niespieszny spacer po znakomicie zachowanej, tradycyjnej mazowieckiej wsi. Atrakcji nie brakowało.

skansen 1

Teren jaki zajmuje skansen ma imponujące rozmiary. Spacer przypomina podróż w czasie. Wchodząc do dworku mamy okazję zobaczyć jak urządzone były wówczas wnętrza, gdzie byli przyjmowani goście, jak wyglądały okazałe sypialnie domowników. Odwiedzając domy zwykłych mieszkańców wsi możemy zobaczyć stare zabawki dla dzieci, skromne wyposażenie pomieszczeń i kilkuosobowe sypialnie. Wszystko świetnie zachowane lub odtworzone. Przewodnik dopowiada ciekawostki, które pozwalają jeszcze lepiej wczuć się w atmosferę miejsca.

Jasiek oczywiście nie byłby sobą gdyby nie wypatrzył królików i kur, dla których w torbie znalazł się oczywiście chlebek do karmienia. W sezonie letnim jest podobno jeszcze więcej podopiecznych skansenu – kozy, owce, świnki. Mąż znalazł natomiast gospodarstwo sołtysa i idealnie wczół się w rolę :).

skansen 7

 

Na koniec zwiedzania trafiliśmy do powozowni i do stajni. Niestety na wycieczkę bryczką Jasiek nie dał się namówić bo basen w hotelu nie mógł dłużej czekać… I tak byliśmy z niego dumni. Więcej o naszym hotelu można przeczytać tutaj >> Hotel Skansen Conference & Spa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s