Dobble Kids – karty grzechu warte

Nie lubimy spędzać weekendów w domu, bo w okolicy czeka tyle rzeczy  do odkrycia ale… jak mus to mus. Choroba nas zatrzymała ale nudzie się nie damy! Karty Dobble wyciągamy. Zabawą zaraził nas animator z Hotelu Mikołajki. Wcześniej Jasiek za nic nie chciał spojrzeć na stacjonarne gry – więc to najlepsza recenzja.

W zestawie znajduje się 30 okrągłych kart, a na każdej z nich po 6 różnych zwierząt. Każdy z graczy bierze po jednej karcie ze stosiku. Pozostałe karty leżą po środku. Zadaniem gracza jest odnalezienie na karcie ze stosika zwierzęcia, które ma też na swojej karcie. Głośno mówi co znalazł i podnosi kartę ze stosika. Kto pierwszy ten lepszy. Każda karta ma jeden element wspólny z inną więc liczy się spostrzegawczość. Wygrywa ten, kto będzie miał najwięcej kart po rozebraniu stosika. Zadanie utrudnia fakt, że zwierzęta zmieniają położenie i rozmiar.

Gra jest wciągająca i dynamiczna. U nas zawsze jest przy niej pełno śmiechu. Dla starszych są trudniejsze wersje – zestaw zawiera 60 kart z 8 ikonami. Są też zestawy z literami – my na pewno będziemy się z nimi uczyć alfabetu. Szczerze polecamy! Warte swojej ceny – około 40-50 zł w zależności od sklepu. Są też wersje do samodzielnego wydruku np. tu http://waytomasterenglish.blogspot.com/2016/05/fruit-dobble.html. Udanej zabawy!

 

Reklamy

2 responses to “Dobble Kids – karty grzechu warte

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s