Dom Legend Toruńskich

Dom Legend Toruńskich to chyba jedna z bardziej intrygujących atrakcji w mieście. Mieści się w podziemiach ogromnej kamienicy. Nie byliśmy pewni czy Jasiek da się wciągnąć w takie interaktywne zwiedzanie ale poszło mu świetnie. Podobnie jak dorosłym członkom grupy :).

Zwiedzający (w tym także i my) stają się w tym miejscu aktorami. Odgrywają różne postaci z legend pod bacznym okiem braci zakonnych. Zabawa jest boska! Scenariusze zabawne a przewodnicy idealnie wpasowani w role. Jest spontanicznie i nie ma pewnie dwóch takich samych seansów. Od pierwszej sceny Jasiu grał pierwsze skrzypce – jako jedyne dziecko w grupie. Naciągał zatem kuszę żeby przegonić krzyżaków (których odgrywali niemieccy turyści :)), był koniem w zaprzęgu, walczył z flisakami, przeganiał myszy, budował krzywą wieżę i dzwonił w wielki dzwon. Godzina minęła nie wiadomo kiedy….

Dom Legend to świetny pomysł na przekazanie historii, która była moją szkolną zmorą. Gdyby tak wyglądały lekcje na pewno pamiętałabym więcej dat  niż tylko bitwy pod Grunwaldem. Z czystym sumieniem polecamy to miejsce.

Organizacyjnie: seanse rozpoczynają się codziennie, o każdej pełnej godzinie  od 10.00 do 17.00 i trwają ok. 40-45 minut. Wcześniejsze rezerwacje dla Gości indywidualnych nie są konieczne.  Spektakle startują przy obecności minimum 5 osób.

Ceny biletów:  dzieci od lat 3 i młodzież: 9 PLN; dorośli, studenci, emeryci: 10 PLN

Bilety na pokaz w języku angielskim: 12 PLN.

Zdjęcie w nagłówku pochodzi ze strony domlegend.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s