Święto chleba Elbląg

Tłok, gwar i zdzierstwo tak pewnie podsumowałby Święto chleba mój mąż :). Ale że na blogu robię to ja to będzie bardziej optymistycznie.

Święto chleba, jako chyba jedna z największych imprez plenerowych w Elblągu, faktycznie przyciąga tłumy odwiedzających. Ale trudno się dziwić skoro na przybyłych czeka tyle atrakcji. Główną jest jarmark produktów regionalnych, na którym królują chleb, miód, ser i wędliny. Wszystko ładnie pachnie i przyciąga wzrok. Fakt że ceny są wygórowane ale mnie to nie dziwi na takich imprezach.

Na najmłodszych także czeka sporo rozrywek. Jest wesołe miasteczko, malowanie twarzy, skręcanie balonów, koncerty i animacje. Obok kolejki ze smokiem nawet Jasiek nie mógł przejść obojętnie. Oj nakrzyczała się mama, nakrzyczała… :). Ceny tych rozrywek faktycznie przyprawiają o zawrót głowy (jeden przejazd karuzelą 20 zł za dorosłego z dzieckiem, 7 zł za 5 min. skakania na dmuchańcu) ale to raz w roku… W drodze powrotnej załapaliśmy się także na wyścig smoczych łodzi. Świetne widowisko!

Mimo, że było tłoczno, gwarno i drogo to i tak myślę że warto było wziąć udział w tej imprezie.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s