Farma Jantar

Takiej atrakcji jak zdalnie sterowane maszyny budowlane na hałdzie piachu pod dachem nie mogliśmy przegapić. Wprawdzie Jasiek ma kilka modeli w swojej kolekcji ale… to nie to samo. Zabraliśmy ze sobą kapustę i buraczki – nie, nie dla koparek ale dla zwierząt z mini zoo, które również jest na farmie – i ruszyliśmy do Jantar-u.

Zwiedzanie zaczęliśmy właśnie od mini zoo. Przywitaliśmy się z pawiem, który pochwalił się swoim ogonem, z lamą, która na nasz widok zaczęła się tarzać na plecach z radości :), z kozami i osłami, które ochoczo zjadały przywiezione przez nas smakołyki, z królikami, kaczkami, kogutami i innymi mieszkańcami Farmy.

Później przyszedł czas na halę z modelami. Nawet mi zabłyszczały oczy na ten widok. Modele wyglądały jak prawdziwe maszyny. Koparki, spychacze, ciężarówki.Do tego hałda piasku. Jasiu aż piszczał z radości. Niestety okazało się że posługiwanie się pilotem nie jest takie proste i wymaga ćwiczeń na lżejszych egzemplarzach – czyli wózkach widłowych. Na tę wieść Jasiu się obraził i wybrał terenówkę bez pilota. Pobawił się trochę na torze i jakoś dał się przeprosić „że mama nie wiedziała”. Zasadniczo modele maszyn budowlanych ważą 30-50 kg i przy złym manewrowaniu mogą się uszkodzić. Dlatego naukę trzeba zacząć od wózka :). Nie byłabym sobą gdybym nie spróbowała… taki prezent na dzień matki :). Zabawa naprawdę wciąga. Precyzyjne podniesienie ładunku wymaga dobrej koordynacji dwóch przełączników w różnych płaszczyznach. Żeby przestało się to mylić trzeba czasu. Najchętniej zostałabym bym na dłużej ale… Nie jest to tania zabawa.  10 min jazdy wózkiem kosztuje 10 zł, 10 min. maszyną budowlaną – 20 zł. Nie mniej jednak oprócz samej frajdy ta zabawa ćwiczy w dzieciach (w dorosłych zresztą też :)) cierpliwość, dokładność i zdrowe współzawodnictwo. Jak Jasiu trochę podrośnie jeszcze na pewno wrócimy.

Na Farmie oprócz powyższych atrakcji są jeszcze gokarty na pedały i jazda konna, ale my niestety przyjechaliśmy za późno i na to zabrakło czasu.

Dla gości z daleka Farma oferuje także noclegi i zabiegi SPA. Cały teren jest zadbany i bezpieczny. Jest sporo miejsca na harce dla dzieci dlatego polecamy.

Ze względu na spore zainteresowanie naszą relacją podaję link do farmy http://www.farmajantar.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s