Warmiolandia Olsztyn

W czasie deszczu dzieci się nudzą… no chyba że wybiorą się na plac zabaw Warmiolandia do Olsztyna. Tam nudy nie ma. Jest za to 2000 m2 powierzchni zagospodarowane na dobrą zabawę.

Centrum otwiera strefa dla maluszków. Sporo w niej miejsca a z atrakcji m.in. ślizgawka, kulki, mała konstrukcja do wspinania, bujaki i kilka innych sprzętów. Po sąsiedzku znajduje się dmuchany statek i zamek ze sporą zjeżdżalnią. Trochę czasu nam tu zeszło zanim poszliśmy na „pontony”. Jaśkowi zjeżdżanie w kolorowej oponie bardzo się spodobało. Ja byłam nieco rozczarowana bo ślizgawka ma mały kąt nachylenia i ponton po krótkim odcinku hamuje, ale może jest tak ze względów bezpieczeństwa. Dzieciom jednak to kompletnie nie przeszkadza. Walka o ponton trwa nieustannie bo jest ich tylko 3.

Kiedy już udało się Jaśka oderwać od pontonu poszliśmy postrzelać gumowymi piłeczkami w przechodniów :). Armaty bardzo nam się spodobały. Były one częścią świetnej konstrukcji do wspinania, urozmaiconej tyrolką, ślizgawkami, trampolinami, boiskiem do kosza i piłki nożnej, basenem z piłkami i wieloma przeszkodami. Nawet nie zauważyliśmy kiedy upłynęły trzy godziny zabawy.

Zostalibyśmy dłużej ale… Jasiu zgłodniał. Niestety punkt gastronomiczny oferował tylko marnej jakości pizzę i frytki. Szkoda bo miejsc siedzących sporo i darmowe wifi i tylko dobrego jedzenia brak :(.

Sam plac zabaw oceniamy bardzo dobrze. Ja dodatkowo za sporą ilość wolnego miejsca i przestrzeń do oddychania. Przy sporej liczbie dzieci nie czuć było zaduchu. Bilet wstępu kosztuje 21 zł od wtorku do czwartku i 27 zł w weekendy i święta. Myślę że to dobra cena za nienormowany czas zabawy.

Na solenizantów i ich gości świętujących w Warmiolandii urodziny czekają dodatkowo  4 wydzielone (ale nie odizolowane) kolorowe sale i scena, na której śpiewane jest sto lat. Prowadzone są także różne animacje z malowaniem buzi na czele.

Polecamy. My na pewno jeszcze wrócimy.

A na dobry regionalny obiad warto wpaść tutaj >> https://mamazmiasta.wordpress.com/2016/05/14/karczma-warminska-olsztyn/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s