Stara Karczma w Elblągu

20160317_161336Starą Karczmę darzę szczególnym sentymentem gdyż był to pierwszy lokal jaki odwiedziliśmy po przyjeździe do Elbląga. Jeszcze większa sympatia wynika z otoczenia w jakim restauracja jest zlokalizowana, a mianowicie tuż przy najpiękniejszym moim zdaniem Parku Dolinka. Dlaczego zatem piszę o niej dopiero teraz? A no dlatego że podczas kilku kolejnych wizyt zamawialiśmy wyłącznie pyszną szarlotkę, kawę i kompot, a to jak na menu restauracyjne uważałam za niewystarczające.

Nadarzyła się jednak okazja na zjedzenie w Starej Karczmie obiadu i na dokończenie wpisu. Z karty, w której przeważają staropolskie dania wybraliśmy pierogi z farszem z kaczki, pierś z kaczki i z dziecięcego menu paluszki rybne z frytkami. Na dania czekaliśmy nie dłużej niż parenaście minut. Wszystko było pięknie podane, gorące i pachnące. Miłym zaskoczeniem było to, że paluszki rybne z dziecięcego menu były własnej roboty – wprawdzie panierka była dość gruba – ale w środku krył się spory kawałek świeżej ryby. Brawo! Pierogi z kaczki były pyszne a buraczki zaskakująco doprawione, tworząc z bazą świetnie zrównoważone danie. Ja dodatkowo poprosiłam o sos czosnkowy i na szczęście kucharz się za to nie obraził :). Przez drobną pomyłkę zamiast piersi z kaczki dostaliśmy pierś z kurczaka w sosie z suszonych pomidorów z obsmażanymi kopytkami. Za błąd zostaliśmy przeproszeni a danie  nas nie zawiodło. Kopytka przepyszne. Mięso również. Wszystko popiliśmy kompotem, którego jesteśmy wiernymi fanami i zagryźliśmy  tradycyjnie szarlotką.

Oprócz pysznego jedzenia i lokalizacji  restaurację mogę pochwalić zarówno za przesympatyczną i profesjonalną obsługę jak i za piękny wystrój. W zimie kominek ma dodatkową, magiczną moc, a wygodna kanapa jest ulubionym miejscem Jaśka.

W restauracji jest też mały kącik dla dzieci z książeczkami, kredkami i zabawkami ukrytymi w stylowych walizkach. Każdy nasz pobyt mile wspominamy i na pewno jeszcze nie raz tam wrócimy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s