Plac zabaw w Pasłęku

IMGP0114Zabawy na świeżym powietrzu to coś co lubimy najbardziej. Kiedy tylko pogoda na to pozwala odwiedzamy parki rozrywki, place zabaw i co tylko się da. Tym razem trafiliśmy do Pasłęka na Plac Tysiąclecia, gdzie zlokalizowany jest największy jaki do tej pory widzieliśmy miejski plac zabaw.

Możemy powiedzieć o nim same dobre rzeczy z jednym małym wyjątkiem – ale to na końcu. Plac jest naprawdę duży i bardzo dobrze zorganizowany. Oddzielnie znajduje się strefa dla maluszka z ciuchcią, autobusem, tunelem, ślizgawką, karuzelą i kilkoma innymi atrakcjami. Podłoże mięciutkie przeplata się z piaskiem więc wszyscy są bezpieczni. Dla nieco starszych dzieci są trampoliny! (tego jeszcze na wolnym powietrzu nie widzieliśmy wcześniej) ścianki wspinaczkowe, ślizgawki, z których najciekawsza usytuowana jest na zboczu okalającym plac zabaw, pajęczyny, huśtawki, tablice do pisania kredą i wiele innych atrakcji. Jest też kilka urządzeń dla młodzieży i rodziców. Między innymi stół do piłkarzyków, tyrolka czy sprzęty do ćwiczeń, ale im nie miałam okazji się bliżej przyjrzeć :).

Na placu posadzona jest duża ilość zieleni (niestety w marcu jeszcze tego nie widać) oznakowanej czytelnymi tabliczkami więc i elementy edukacyjne zapewnione. Ścieżki również są oznakowane jak ulice więc można dziecko uczyć znaków kiedy porusza się rowerkiem czy hulajnogą.

Plac jest monitorowany a dodatkowo co jakiś czas zjawia się patrol straży miejskiej na rowerze – przemiły zresztą i uśmiechnięty. Wszystko jak na filmie… Pięknie. Oprócz jednego. Toalety!  Przy dzieciach to drobny ale bardzo istotny element. Na placu znajduje się jedna toaleta przyłączona chyba do kanalizacji ale… zamknięta!!! Stoją też dwa „toytoje” ale.. jeden zamknięty!!! a drugi… w takim stanie że już lepiej wysadzić dziecko na mrozie. Nam udało się uprosić Pana ze sklepu monopolowego – bardzo dziękujemy jeszcze raz – ale widziałam ze nie tylko nas ten problem dotyczył. W lecie sprawa jest pewnie prostsza ale chyba i tak nie chodzi o to by nowo nasadzoną zieleń zniszczyć. Mam nadzieję że tą kwestię zarządca jakoś rozwiąże bo cała reszta na wieeeelki plus.

3 responses to “Plac zabaw w Pasłęku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s