Sielska zagroda – Nowy Dwór Gdański

Nie żebyśmy zamierzenie jechali szlakiem Kuchennych Rewolucji… ale Karczma Sielska Zagroda to drugi lokal, który odmieniła Magda Gessler, i w którym nas dobrze ugoszczono.

Do Karczmy trafiliśmy po drodze do Sztutowa jadąc na spacer nad morze. Tablica z wizerunkiem Magdy Gessler zwróciła naszą uwagę. Postanowiliśmy że w drodze powrotnej tu się właśnie zatrzymamy na obiad. Było niedzielne popołudnie. Stoliki prawie wszystkie zajęte. Udało nam się jednak znaleźć miejsce. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to radosne kolory na ścianach i w dekoracjach. W pochmurny dzień, wewnątrz wydawało się bardzo słonecznie.

Ze swojsko brzmiącej karty wybraliśmy kaczkę pieczoną w jabłkach i smażonego sandacza. Na rozgrzanie po spacerze zamówiliśmy herbatkę pomarańczową. Dostaliśmy ją bardzo szybko i … była pyszna! Niedługo po tym podano dania główne. Porcje były ogromne – pół kaczki nie do przejedzenia dla jednej osoby. Wszystko mięciutkie i świeże. Rybka pyszna. Mieliśmy jeszcze chęć na deser ale niestety… nie było mocy :). Obsługa miła – na ucho dostałam przepis na herbatkę 🙂 za co dziękuję.

Karczma na tyle nas ugościła że byliśmy już kilka razy. Do polecanych dań dorzucamy jeszcze placek po węgiersku – palce lizać – nie za ostry ale z charakterem. Porcja równie ogromna więc z deserów jeszcze nic nie spróbowaliśmy. Mąż z uporem zostaje przy kaczce.

Jedynym minusem jest brak kącika dla najmłodszych chociażby w wersji stoliczek, kredki, książeczka. Rekompensuje to jednak wielkość lokalu, po którym w ramach rozrywki dzieci mogą biegać bez zastrzeżeń ze strony załogi.

Na rodzinne obiady polecamy. P.s. Zdjęcia nie oddają wielkości porcji bo robione w biegu telefonem :).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s